ההבדל בין חוסר ריכוז להפרעת קשב

חוסר ריכוז

ההבדל בין חוסר ריכוז להפרעת קשבאנשים רבים בישראל מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב, אך חוסר ריכוז והקשיים סביב נושא זה בוודאי אינם נחלתם הבלעדית.

למעשה, כמעט כל אדם נתקל מעת לעת בקושי להתרכז ולבצע מטלות שונות, בין אם באופן קבוע ומתמשך או בתקופות מסוימות. יחד עם זאת, קיימים מספר הבדלים מהותיים בין חוסר ריכוז ובין ההפרעה המכונה ADHD, כאשר הסימפטום המשותף הינו תפקודים ניהוליים ירודים.

לכן, חשוב לדעת שניתן להשיג שיפור משמעותי בתפקודים אלו בעזרת שיטת  AttenGo, המטפלת בשורש הבעיה ומפתחת את המיומנויות הקוגניטיביות. גם בעיות ריכוז ניתנות לטיפול באמצעות הקניית מיומנויות בדרך של אימון. נפרט על כך בהמשך.

מאפיינים מרכזיים של חוסר ריכוז והפרעת קשב

חוסר ריכוז הינו אחד המאפיינים המרכזיים של ADHD, ומוכר לכל אדם ברמה זו או אחרת. ישנן גם בעיות ריכוז הנובעות מגורמים אחרים כמו בגלל שינה לא טובה, מחלות ועוד. בכל מקרה, כמעט כל אדם חווה ביום כזה או אחר בעיות ריכוז.

כאשר מדובר בהפרעת קשב מתייחסים לכך שהאדם מתקשה להתרכז במשימה העומדת בפניו ואינו מסוגל לבצע אותה בצורה יעילה. למשל יש לו מחשבות הנודדות מנושא לנושא, היעדר יכולת לשמור על קשב רציף לאורך זמן, או בעיה בחלוקת הקשב על פני מספר גירויים. קשיים אלו עשויים להופיע בשל מספר נסיבות, כדוגמת מתח נפשי, מצב גופני ירוד, תפקודים ניהוליים שאינם מפותחים כל צרכם, וכאמור גם הפרעת קשב. כלומר, בעיות חוסר ריכוז עשויות להופיע כתוצאה מהפרעת הקשב או לעמוד בפני עצמן, ועל כל פנים מתבטאות ברמה נמוכה של ביצוע מטלות קוגניטיביות. לעומת זאת, מקורה של הפרעת קשב וריכוז הינו נוירו-ביולוגי וקשור ככל הנראה בשינויים מזעריים במבנה המוח. מלבד קשיי הקשב והריכוז עשויה ההפרעה להיות מלווה גם בהתנהגות אימפולסיבית, בפעלתנות יתר ובבעיות רגשיות נוספות.

דרכי הטיפול בבעיות וחוסר ריכוז

כאמור, קיימים מספר הבדלים מהותיים בין ADHD ובין בעיות חוסר ריכוז, ומכאן גם נגזרים טיפולים שונים. אנשים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז עשויים להיעזר בטיפול תרופתי, באימון קוגניטיבי כדוגמת AttenGo לפיתוח מיומנויות וכן בטיפול פסיכולוגי המתמקד בקשיים הרגשיים שנלווים להפרעה. מאידך, מי שסובל מבעיות חוסר ריכוז בלתי מאובחנות אינו נוטל על פי רוב ריטלין, אך בוודאי ייתרם רבות מאימון קוגניטיבי המבוצע באמצעות שיטת AttenGo.

לשפר בעיות ריכוז באמצעות שיטת AttenGo

שיטת AttenGo מספקת תוכנית אימון קוגניטיבי אונליין, המותאמת ספציפית לכל משתמש.

התוכנית כוללת סדרות של תרגילים שפותחו לאורך שנים, במטרה להאיץ את פעילות גלי המוח ולשפר את תפקודם.

התרגילים עוזרים לשמור על רמה ואיכות הקשב והריכוז בצורה אחידה ולאורך זמן. כמו גם לפתח  מיומנויות כדוגמת ארגון ותכנון, קבלת החלטות, בקרה על תגובות, תכנון וזיכרון. בתוך כך, המערכת הממוחשבת לומדת את תגובותיו ויכולותיו של המשתמש, ומגיבה אליו באורח אדפטיבי באמצעות תרגילים המחזקים מיומנויות קוגניטיביות נדרשות, ומתן משוב בזמן אמת. כך ניתן להתקדם באופן בטוח צעד אחד צעד וליהנות משיפור מובהק בתפקודים הניהוליים בכלל, ובאלו בהם בחר המשתמש להתמקד בפרט. חשוב לציין כי מדובר בתוכנה פשוטה להפעלה המתאימה לכל הגילאים, אשר הועילה כבר לאלפי אנשים שאובחנו כבעלי הפרעת קשב או שסבלו מחוסר ריכוז.

אתם או ילדיכם מוזמנים להצטרף עוד היום אל התוכנית ולזכות בשיפור תוך זמן קצר.

שימו לב, AttenGo נותנת אחריות לתוצאות במידה והתאמנת לפי ההנחיות של 30 דקות לפחות 3 פעמים בשבוע.