מה זה נוירו-קוגניטיבי?

מהי פעילות נוירו-קוגניטיבית?

תחילה נבהיר את המושגים:
נוירו = לקוח מהמילה נוירולוגי, כלומר המערכת העצבית של המוח.
קוגניטיבי = הכרתי/תפיסתי של מיומנויות שכליות, כגון: קשב, ריכוז, זיכרון ועוד.
אימון מוחי נוירו-קוגניטיבי = שיטה המטפלת במיומנויות קוגניטיביות בשילוב גירוי מוחי המעלה את גלי המוח.

ובכן, השיטה הנוירו-קוגניטיבית כוללת שני מישורי טיפול: נוירולוגי וקוגניטיבי. ובכך הוא מביא לתוצאות מהירות ובעלי השלכה למציאות בכל הקשור לתסמיני הפרעות קשב וריכוז.

  • במישור הקוגניטיבי – נעשית הפעלה באמצעות תרגילים מיוחדים במחשב, אשר מפתחים ומחזקים מיומנויות כגון: קשב, ריכוז, זיכרון, תכנון, ביצועיים ניהוליים, תפיסה חזותית/שמיעתית, מהירות תגובה ועוד.
  • במישור הנוירולוגי – נעשית הפעלה ממחושבת אשר “מאיצה” את פעילות גלי המוח באונה המצחית (האונה האחראית על המיומנויות הקוגניטיביות שלנו) וכתוצאה מכך מתרחשים כמה דברים: האחד, פעילות גלי המוח עולה לתדרים המאפשרים קשב וריכוז. השני, בזכות אותו מאמץ, מתבצעת זרימת דם טובה יותר בחלקי האונה המצחית ומעודדת יצירת נוירוטרנסמיטורים מסויימים, והעיקר ביניהם הדופמין.

וכל זה בתרגילי מחשב בלבד?

כן, באמצעות תרגילי AttenGo  אין צורך בחיבור לאלקטרודות!
זאת משום שבתהליך הפיתוח שערך שנים רבות, חוברו נבדקים למכשיר EEG הבודק פעילות גלי מוח (בשיטת QEEG) ונמצא שהתרגילים פועלים בסביבת גלי מוח בתדרים ספציפיים הנדרשים ליכולת קוגניטיבית טובה (ביתא 1,2).

שילובם של שני המישורים שצויינו, הוא זה שיסייע להתגבר על קשיי הקשב והריכוז הסימפטומים של הפרעת הקשב באופן משמעותי עם תוצאות לטווח הארוך ואף קבועות!

שימו לב, תוכנת AttenGo הינה התוכנה היחידה הקיימת היום אשר עובדת על עיקרון השיטה הנוירו-קוגניטיבית וזאת בשונה מתוכנות אחרות העובדות על מיומנויות קשב וריכוז בלבד!

>> כיצד שיטה נוירו-קוגניטיבית מסייעת להתגבר על הפרעות קשב וריכוז