שאלות ותשובות

כל התשובות על שיטת AttenGo

לאחר כמה זמן רואים תוצאות?

מכיוון שמדובר בתהליך אישי, הזמן שבו ניתן לראות תוצאות משתנה מאדם לאדם. יש כאלה שמרגישים שיפור כבר לאחר כמה שבועות ויש כאלה שנדרש להם תרגול של מספר חודשים עד שהם חשים בשיפור. בממוצע, רואים את השיפור לאחר כ-3 חודשי אימון.

האם התוצאות שהושגו נשמרות?

לאחר אימון סדיר של 3-5 חודשים, המוח “קולט” את העניין ומשמר אותו כזיכרון חושי-מוטורי. תהליך זה דומה ללמידת שחייה, רכיבה על אופניים וכדומה. זו מיומנות שאינה נשכחת עם חלוף הזמן.

האם יש תופעות לוואי?

כלל לא. זאת משום שהאימון אינו פולשני. אטנגו עובדת באופן מקביל לפעילות המוח, ולכן אין תופעות לוואי. למעשה, ישנם יתרונות נלווים כגון שיפור במצב הרוח, שליטה טובה יותר בהתנהגות, שינה טובה יותר ועוד. יתרונות נוספים כוללים צלילות, יכולת קבלת החלטות, יצירת סדר עדיפויות וארגון. קרא את הקישור הבא לרשימת היתרונות המלאה.

האם התוכנית אימון זהה לכל אחד?

בהחלט לא. אטנגו מתאימה את התוכנית המתאימה על פי גיל, אתגרים ספציפיים ורמת קושי על פי ההערכה הראשונית הכוללת.

מה הכוונה באי תלות בשפה?

הכוונה במושג אי תלות בשפה היא שאין צורך בכישורי שפה או מתמטיקה בכדי לבצע את המשימות הקוגניטיביות שמציעה התוכנית. זה חשוב, מכיוון ש-AttenGo פועלת ברמה הנוירולוגית, נטולת תוכן. גישה חדשנית זו הוכיחה עצמה כיעילה בהאצת התוצאות, שכן היא מאפשרת למוח ליישם את התוצאות בכל תחום בחיים הדורש עיבוד קוגניטיבי.

כמה זמן לוקח להשלים את התוכנית?

התשובה שונה מאחד לשני ותלויה בהיקף וחומרת הבעיות וכן בתדירות האימון. בדרך כלל ניתן יהיה להשלים את רוב התוכניות תוך 3 עד 6 חודשים.

למה הכוונה בקדם שפה?

קדם שפה היא היכולת לעבוד עם אותיות, מילים, מספרים, ונוסחאות בסיסיות לשיפור הריכוז. כפי שהוכח ע”י המומחים הקליניים שלו, רמה זו מועילה מאד לבעלי לקויות למידה, וקשיים בקריאה, כתיבה ומתמטיקה.

מה קורה לאחר השלמת התוכנית?

ישנן שתי אפשרויות: האחת, להפסיק את התוכנית לאחר שהגעת לתוצאות הרצויות, וזה בסדר גמור.
למרות שאין זה הכרחי, רוב המתאמנים שהשלימו את התוכנית בוחרים באופציה השניה ומאריכים את תוכנית האימון בכדי להמשיך ולשפר את המיומנויות הקוגניטיביות. מתאמנים רבים נעזרים באימון זה לצורך חידוד הריכוז למצבים מיוחדים, למשל: לפני מבחן, לפני ריאיון עבודה, לפני מבחן רישוי לנהיגה ועוד. כאשר מתאמנים ממש לפני האירוע החשוב נכנסים תוך דקות בודדות למצב ריכוז.

האם AttenGo עוזרת לספורטאים?

אטנגו מסייעת לספורטאים בכך שהיא עוזרת להם לשמור על ריכוז באופן עקבי. ידוע שכאשר ספורטאי מאבד את הריכוז הוא מאבד גם את היכולת לנצח או להצליח באופן כללי. מאידך, כשהריכוז במיטבו, ההצלחה רבה יותר. ספורטאים מתייחסים למצב זה כאל מצב ה”Zone”, מצב הדריכות האולטימטיבית. אימון בעזרת AttenGo ילמד את המוח כיצד להתרכז על פי דרישה וכיצד לשמור על הריכוז לאורך הזמן הנדרש. זה יתבטא תמיד בהצלחה רבה יותר במגרש.

כיצד AttenGo מסייעת לליקויי למידה?

AttenGo הוכיחה עצמה כמועילה ביותר עבור אלו הסובלים מסוגים שונים של ליקויי למידה. הדבר נעשה בשתי רמות: ראשית, שיפור מיומנויות קשב, ריכוז וזיכרון , ושנית, שיפור מיומנויות נוירו-קוגניטיביות הקשורות לקריאה, כתיבה ומתמטיקה. בנוסף, יחול שיפור בתפקודים ניהוליים (אירגון, סדר, קבלת החלטות וקביעת סדר עדיפויות), אשר לרוב לקויים באוכלוסיות אלו. לחץ כאן על מנת ללמוד עוד על האופן בו AttenGo מסייעת ללקויות הלמידה השונות.

מהם סוגי התמיכה שאתם מציעים?

אנו מספקים הן עזרה טכנית והן עזרה מקצועית. תוכל ליצור איתנו קשר באמצעות מערכת התמיכה המיוחדת שלנו מיועדת לשאילת שאלות או דיווח על בעיות שאנו נעזור בפתירתן. אם אתה או ילדך נתקלתם בקשיים בכל אחת מהרמות, תוכל להודיע לנו ואנו נציע פתרון. אנו נעבוד איתך או עם ילדך יד ביד עד להשלמה מלאה של התוכנית.

האם AttenGo מתאימה לבעלי עיוורון צבעים?

לא – AttenGo אינה מתאימה לבעלי עיוורון צבעים, אלא אם מדובר בעיוורון צבעים קל. כך למשל, על המשתמש לזהות שינוי בצבע, אך לא מהו הצבע שמולו.

האם התוצאות מובטחות?

ניסיוננו בטיפול באלפי ילדים ומבוגרים הראה כי לאחר אימון עקבי, רוב המשתמשים חווים תוצאות ניכרות. מאחר ואנו מספקים תמיכה מקצועית מלאה ולכן אם אתה או ילדך נתקלים בכל קושי, אנו נעזור לך.

מהי שיטת האימון AttenGo?

AttenGo הינה תוכנית ממוחשבת המהווה אימון נוירו-קוגניטיבי לשיקום ושיפור קשב, ריכוז וזיכרון. התוכנית מכילה מבדק ראשוני לאיתור קשיים ומציעה תוכנית אימון מתאימה ליכולת המשתמש הספציפי, על פי גילו וחומרת הסימפטומים. המערכת מורכבת משתי יחידות מודולריות: AttenFocus המסייעת בשיפור היבטי קשב, מיקוד וריכוז ו-AttenMemory המסייעת בשיפור זיכרון לטווח קצר, טווח ארוך, זיכרון עבודה, עיבוד מידע, חזותי ושמיעתי, ומהירות עיבוד מידע.

למי ולאיזה גילאים AttenGo מיועדת?

AttenGo מתאימה לילדים ומבוגרים בעלי קשיי קשב, ריכוז או זיכרון, הקשורות בהפרעות קשב וריכוז כמו ADD/ADHD, לקויות למידה, דיסלקציה ואבדן זיכרון, גם כתוצאה מפגיעות ראש. AttenGo מתאימה ומסייעת הן במקרים קלים והן במקרים קשים. לכל גיל ומצב תותאם התוכנית המתאימה.

AttenGo מתאימה את תוכניות אימון שונות לקבוצות הגיל השונות. קיימות בה תוכניות מיוחדות לילדים החל מגילאי 6, ועד לבני נוער, סטודנטים ומבוגרים. עם זאת, הגיל הוא רק מרכיב בודד. AttenGo לוקחת בחשבון את טווח הבעיות ואת מידת חומרתן, ומתאימה למשתמש תוכנית על פי קריטריונים אלו.

באיזו תדירות עלי להתאמן?

אימון אידיאלי כולל תרגול של 4 עד 5 פעמים בשבוע, למשך 25-30 דקות. אנו ממליצים לא פחות משני אימונים בשבוע. ילדים צעירים מתחילים בדרך כלל עם 5 עד 10 דקות של אימון ואז מגדילים בהדרגתיות את משך הזמן ל-15 עד 20 דקות, ואף לחצי שעה.

תשובות לשאלות של הורים

האם AttenGo יכולה לרפא את הפרעת הקשב של ילדי?

קיימת אפשרות להגיע לשיפורים דרמטיים. אימון בעזרת אטנגו ללא ספק, מביאה לשינוי מהותי. השינויים הללו כוללים שיפור בתפקוד הקוגניטיבי, שיפור בהתנהגות, הפחתה במידת ההיפראקטיביות, אימפולסיביות ועוד. במקרים רבים ועל פי התייעצות עם הרופא המטפל, פוחתים מינוני התרופות ואף מופסקים. תוכנית AttenGo מומלצת על ידי אנשי מקצוע רבים כתוכנית שאותה יש לבצע טרם התחלת טיפול תרופתי!

האם הילד שלי יאהב את זה?

מרבית הילדים אוהבים אתגרים קוגניטיביים. הם אוהבים לשפר תוצאות, לעבור משלב לשלב, ולהתמודד עם אתגרים חדשים. בנוסף, מרגע שהילד מתחיל לחוש שהפעילות בתוכנה עוזרת לו בחיי היומיום ובעיקר במטלות בית הספר, כמו למשל: לחוש צלול, מרוכז, להגיב באופן מהיר ומדוייק יותר, המוטיבציה שלו הולכת וגדלה והוא ממשיך להתאמן ומסיים את התוכנית.

האם אני צריך לשבת עם ילדי בזמן האימון?

אנו ממליצים לשבת עם ילדים צעירים לפחות בשלב ההתחלתי, בכדי לוודא שהילד עוקב אחר ההוראות כראוי. לאחר שהילד “תפס” את זה אין צורך בפיקוח. יתכן שילדים עם לקויות למידה חמורות יותר יזדקקו להדרכה ממושכת יותר.

איך אוכל לעזור לילדי בתהליך הזה?

תוכל לעזור לילדך על ידי מתן חיזוקים ועידוד. הכרה במאמץ ובהתקדמות שהוא עושה יתרמו רבות.

האם להפסיק לתת לילד תרופות?

בשלב ראשון על הילד להתאמן ולהמשיך עם התרופות. אנו ממליצים לבצע את האימונים כאשר השפעת התרופות פחות חזקה, למשל בשעות היום המאוחרות. עם ההתקדמות של הילד, תוך התייעצות עם הרופא של הילד, ניתן יהיה לרדת במינון של התרופות. ראינו מקרים רבים בהם הילד הפסיק לקחת את התרופות לאחר שהחל להתאמן בתוכנה. שיפור יחול בילדך בין אם הוא צורך תרופות או לא.

הילד שלי חכם מאד, אך אינו מסוגל להתרכז. האם התוכנית הזו תתאים לו?

בהחלט. התוכנה תאפשר לילדך לשפר כל היבט אפשרי בריכוז ובעקבות זאת להשתמש בתבונה ובאינטליגנציה שלו באופן מעשי.

לילד שלי אין ADD או ADHD, האם הוא עדיין יכול להפיק תועלת מ-AttenGo?

בהחלט. שימוש בתוכנת AttenGo יאפשר לילדך לשפר מיומנויות קשב, ריכוז וזיכרון, מה שיוביל לביצועים אקדמאיים טובים יותר, כמו גם לשיפור בביצועים הספורטיביים. ילדך יזכור יותר טוב, יעבד מידע מהר יותר ויפתור בעיות מתמטיות מהר יותר מילד ממוצע.

איך אדע שהילד שלי מתקדם?

ישנן שתי דרכים לזהות התקדמות:
למערכת שיטת רישום נקודות מקיפה אשר עוקבת אחר התקדמות הילד. תוכל לצפות בנקודות בעזרת תרשימי הגרפים הסטטיסטיים שלנו (אנו מציעים שתשמור עליהם בתדירות גבוהה). כמו כן, תוכל לשים לב שילדך הופך להיות רגוע יותר, מסוגל להתרכז טוב יותר, ישקיע זמן רב בהכנת שיעורי הבית, יזדקק לפחות עזרה בשיעורים ויהיה מאורגן יותר. תוכל גם לקבל פידבק ממורים שיספרו על השיפור של הילד מבחינה לימודית והתנהגותית.

האם אני או ילדי נוכל לבצע יותר מאימון אחד ביום?

אפשרי לעשות יותר מאימון אחד ביום, אך יש לקחת הפסקה של שעה לפחות בין אימון ואימון

הייחודיות בשיטת AttenGo

מה הופך את AttenGo לתוכנית יעילה ומועדפת?

הטכנולוגיה הנוירו-קוגניטיבית שלנו, המבוססת על מספר שנים של מחקר וניסיון, מטפלת בשורש הבעיה של הפרעות קשב ולא רק בסימפטומים. כלומר, התוכנית אינה רק מלמדת רכישת מיומנויות, אלא מאמנת את המוח ל”שמר” את התוצאות לטווח הארוך ואף לצמיתות.

האם AttenGo פשוטה להפעלה?

לחלוטין. התוכנה בנויה באופן פשוט וקל לשימוש. התוכנית מוליכה אותך צעד צעד לשלבים השונים ואין צורך ללמוד מראש את הפעילויות.

מה ההבדל בין AttenGo לתוכניות נוירופידבק?

האם האימון בתוכנית AttenGo דומה למשחקי המחשב?

לא! משחקי המחשב, על אף שדורשים ריכוז רב, אינם מסוגלים לפתור הפרעות קשב. הדבר נעוץ בעובדה שמשחקי מחשב כוללים גירויים רבים בו זמנית ובכך יוצרות אצל המשתמש מתח גבוה. באטנגו הפעילות הינה בסביבה רגועה ובעלת גירוי נמוך. רבים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז יכולים להתרכז מצוין כשיש רמה גבוהה של גירוי, אך אינם מתפקדים כראוי במצב של גירוי נמוך. כך למשל, למידת חומר חדש, קריאה, והקשבה למורה המלמדת בכיתה.. תוכניות האימון של אטנגו מחקות סביבת גירוי נמוך ובזכות כך יחולו שיפורים לא רק באימון אלא אף במצבי היומיום השונים.

מה ההבדל בין AttenGo ובין תוכנות אחרות?

AttenGo הינה תוכנית אימון ייחודית המבוססת על טכנולוגיה חדשנית העובדת על רמות שונות במקביל:
נורמליזציה של פעילות גלי מוח (עבודה בתחום גלים מוח ספציפיים המאפשרים עירנות וצלילות)
שיפור מיומנויות קוגניטיביות בסיסיות שיפור פעילות האונה הקדמית, אשר כידוע אחראית על מנגנוני הקשב.
כל זה נעשה על ידי אימון פשוט, וללא כל תופעות לוואי.

מה כולל המבדק?

תהליך המבדק מורכב משני חלקים:
הראשון כולל שאלון סימפטומים, המורכב מסדרה של שאלות. חומרת הבעיה נמדדת על פי התשובות לשאלון. החלק השני של המבדק כולל אימון של 15 עד 20 דקות, בחלקים הנלקחים מהתוכנה. הדבר מסייע לנו לדרג את רמת הביצוע של המשתמש. התוצאות של שני חלקי המבדק משוקללות יחד לקביעת התוכנה המתאימה ביותר לכל משתמש.

כיצד כל הגורמים הללו נבדקים ומוערכים?

במערכת כלול פרוטוקול מבדק מתוחכם, המזהה קשיים ומידת חומרתם. בהתבסס על התוצאות וכן גיל המשתמש, תתאים המערכת תוכנית אימון יעילה ומותאמת אישית, המיועדת לצרכים הקוגניטיביים האישיים של המשתמש.

מהם הפעילויות בתוכנית האימון של AttenGo?

האימון ב-AttenGo כולל מגוון פעילויות מאתגרות, המקנות ציונים וכן משוב מיידי על הצלחות וכשלונות. על המשתמש לזהות תבניות, שינויים בתנועה, צבעים, עבודה עם צורות, צלילים ועוד. כל הפעילויות מבוססות על הפעלת גבוהה של יכולות קוגנטיביות תוך כדי הפעלת גלי מוח בתדרים ספיציפיים. הפעילויות והטכנולוגיה נרשמה לפטנט.

כל התשובות בנושאים טכניים

מהן דרישות המינימום במחשב?

  • מחשב PC או Mac
  • זיכרון RAM של 1 ג’יגה ומעלה
  • כרטיס קול ורמקולים

מהי רזולוציית המסך המומלצת?

הרזולוציה המומלצת הינה 1024 על 768, ומעלה.
ברזולוציות נמוכות יותר לא יוצגו כל הפריטים במסך.

האם אוכל להשתמש ב-AttenGo ללא חיבור לאינטרנט?

לא. התוכנית מבוססת על קישור אינטרנט כך שחובה להיות מחובר בשעת האימון.

באיזה דפדפנים אפשר להשתמש?

אפשר להשתמש בדפדפנים הבאים:

איך מתקינים נגן פלאש?

AttenGo מצריך שימוש בתוכנת Flash Player (נגן פלאש) מעודכנת. שלרוב כבר מותקנת במחשב.
>> לחצו כאן לבדיקה אוטומטית ולהורדה חינם
מומלץ לבצע אתחול למחשב בסיום ההתקנה.

מדוע יש התראות על טעויות שלא ביצעתי?

התראות לא נכונות יכולות לנבוע מ-2 סיבות עיקריות:
1. ייתכן והנך משתמש בתוכנות לא מעודכנות.

במקרה של התראות שגויות חוזרות, אנו ממליצים מאד להשתמש בדפדפן של גוגל כרום.
הפתרון: ראו “באיזה דפדפנים אפשר להשתמש”

גם אם הנכם משתמשים בדפדפן אחר (כגון אקספלורר או פיירפוקס), יש לוודא שמותקן נגן פלאש מעודכן. הפתרון: ראו “איך מתקינים/מעדכנים נגן פלאש?”

* משתמשי דפדפן “גוגל כרום” שימו לב: ייתכנו מקרים בהם תוספים אשר מותקנים על הדפדפן יפריעו לתפקוד התקין של התוכנה. תוספים אלו יכולים להיות כאלה שהורדתם מחנות התוספים של כרום או כאלה שהותקנו כפונקציה נלווית לדפדפן הכרום כחלק מהליך התקנה של תוכנות אחרות שהתקנתם על המחשב שלכם. במקרה זה יש להיכנס להגדרות > תוספים ולהסיר את כל סימני ה-V מהתוספים המותקנים.

2. לעתים קורה שיש ניתוק רגעי מהאינטרנט (לדוגמה כמו בהפסקת חשמל) ואז אובד הקשר בין הנתונים שרצים על הדפדפן והמערכת עצמה (כן, למרות שהתרגיל עדיין רץ). במקרה כזה המערכת אינה מבינה את התגובות שלך בזמן התרגול ומודיעה על טעויות.
הפתרון: יש לסגור את הדפדפן, לפתוח מחדש ולהיכנס שוב לתרגיל.

* שימו לב, תקלה כזו יכולה להתרחש לעתים יותר קרובות כאשר החיבור לאינטרנט שלכם הוא אלחוטי.
במקרה כזה יש לוודא כי הינך עובד קרוב לנתב ואז איכות הקליטה טובה, או לשנות את החיבור אינטרנט לחיבור באמצעות כבל.

מדוע התנועה של האובייקטים לעתים איטית או מרצדת?

כנראה שהמעבד במחשב שלך עמוס. סגור את כל היישומים והחלונות והשאר רק את תוכנת AttenGo פועלת (אין צורך לסגור אנטי וירוס). כמו כן מומלץ לאתחל את המחשב מחדש!

איך מוחקים קובצי Cookies ו-Cache (זיכרון פנימי של הדפדפן)

בדפדפן כרום:
1. בתפריט העליון, בחרו בתפריט כלים ואז נקה נתוני גלישה…
2. בחלונית שתיפתח, סמנו את הסעיפים הבאים:
מחק קובצי Cookie ונתוני אתר ופלאגין אחרים
רוקן את הקבצים השמורים
3. לחצו נקה נתוני גלישה לאישור.

בדפדפן אקספלורר:
1. בתפריט העליון, בחרו בתפריט אפשרויות אינטרנט (Internet Options)
2. בחלונית שתיפתח, לחצו על מחק… (Delete…) וסמנו את הסעיפים :
    Cookies וקבצי אינטרנט זמניים (Temporary Internet Files)
3. לחצו אישור.

בדפדפן פיירפוקס:
1. בתפריט העליון, בחרו בתפריט היסטוריה (History) ואז נקה היסטוריה (Clear Recent History)
2. בחלונית שתיפתח, בחרו Everything מהתפריט הנגלל, וסמנו Cookies ו-Cache.
3. לחצו על Clear Now לאישור.

האם מתאים לשימוש בטאבלטים ובסמארטפונים?

בשלב זה, עדיין לא, אלא רק במחשבים ובניידים.

מדוע מופיע אצלי מסך אפור במקום תרגיל?

התוכנה יכולה “להיתקע” על מסך אפור במקרים הבאים:

אם לא מותקן נגן פלאש מעודכן
הפתרון: ראו ‘איך מתקינים נגן פלאש?’

במקרה של ניתוק זמני מהאינטרנט בדיוק בנקודת העלאת התרגיל לדפדפן
הפתרון: יש לסגור את החלון, ולנסות להיכנס שוב. אפשר גם לסגור את הדפדפן ולהיכנס שוב
מחדש ל-AttenGo

במקרה של עומס בזיכרון הפנימי של הדפדפן
הפתרון: ראו ‘איך מוחקים קבצי Cookies ו-Cache?’

 

יש לכם שאלה שנותרה ללא מענה? טלפון: 09-9511515 או support@attengo.com