השוואה למשחקי מחשב

במה AttenGo שונה ממשחקי מחשב ותוכנות אחרות?

ישנם סוגים שונים של משחקים ותוכנות המציעות משחקי זיכרון ולומדות. כל אתגר מוחי טוב למשתמש ומצוין כמשחק, אך אם המטרה היא טיפול בהפרעת קשב וריכוז, יש לבדוק לעומק מספר דברים, למשל:

  • האם מדובר בפעילות שיש בה אימון מוחי מהסוג הכולל פעילות סנסומוטורית (נסביר בהמשך), או אלה רק “משחקים” שהשיפור בהם נמדד רק בתוכנה עצמה ולא ביומיום?
  • האם התוכנות/משחקים כוללים עודף גירויים המביאים את המשתמש לעודף אדרנלין ומתח מיותר?
  • האם סביבת הפעילות מתאימה לסביבה יומיומית בה קשה להתרכז, למשל: בכיתה, הכנת שיעורי בית?
  • האם הפעילות בתוכנה מותאמת ומתקדמת בהתאם ליכולתו של המשתמש?
  • האם הפעילות כוללת מעקב בציונים ומידע סטטיסטי וכן מבדקים חוזרים להערכה והשוואה?
  • האם הפעילות כוללת תרגילים שרק דורשים ריכוז או שגם מלמדים ריכוז?
  • האם הפעילות כוללת עבודה על תפקודים ניהוליים?

משחקי מחשב לא נועדו לטיפול בקשב וריכוז

תוכנות משחקי מחשב לרוב אינן מסוגלים לשפר מיומנויות במציאות ואינן משפיעות על התיפקוד הלימודי ו/או ההתנהגותי היומיומי. כל ההישגים נשארים בגדר הפעילות בתוכנה עצמה בלבד.

מדוע, הרי נדרש להתרכז בהם? ובכן, מכיוון שתוכנות אלו מכילות פעילות רבת גירויים הגורמת ליצירת מתח ואדרנלין, או תוכנות שעובדות רק על מיומנויות קוגניטיביות ללא תהליכי מטה קוגניציה בעלי דיבור עצמי והפעלת תפקודים ניהוליים. שימו לב, כל עוד נמצאים במשחק עצמו אכן מפעילים ריכוז, אך בתום הפעילות במשחק, המשתמש חוזר למצבו הקודם ולא מתבצעת השלכה של המיומנויות והריכוז לתחומים אחרים, כגון: לימודים, קריאה, הקשבה וכדומה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שאין בפעילות הזו תהליך למידה

הייחוד של AttenGo לעומת אחרים:

סביבת פעילות המדמה סביבה יומיומית בה מתקשים להתרכז למשל: בזמן הקשבה למורה, הכנת שיעורי בית וכדומה.

קשב וריכוז נורמלי וללא מתח מיותר: שימו לב! תוכנות רבות מפעילות ריכוז גבוה אך לשם הפקתו המוח מייצר אדרנלין. זה אינו מצב טוב, שכן אז המוטיבציה לריכוז היא גבוהה וזה אינו דומה לסביבה לימודית.

לימוד סנסומוטורי: זהו לימוד מוטורי באמצעות החושים. כגון: רכיבה על אופניים. רק באמצעות אימון המקנה לימוד סנסומוטורי ישנה השלכה מהפעילות בתוכנה לפעילות אחרת ביומיום עם אפקט נשמר לכל החיים (מי שלמד לרכוב על אופניים למשל, לעולם לא יישכח את התנועות).

משוב מיידי (פידבק): על מצבים לא רצויים. למשל: יצאת לרגע מריכוז- קיבלת מייד התראה על כך! עם ריבוי המקרים, המוח לומד להחזיק ריכוז לזמן מתמשך וארוך.

ריכוז בסביבה בעלת גירוי בודד – זו החוכמה! למעשה, AttenGo מאמנת את המוח באופן שיטתי לעבוד בסביבה של גלי מוח מסויימים (ביתא-1) זוהי הסביבה המאפשרת קוגניציה תקינה המאפשרים קשב וריכוז בסביבה נטולת גירויים: כיתה למשל.

אימון לתהליכי בקרה: Executive Functions. בעברית זה נקרא “תפקודים ניהוליים” ואלה נחשבים לב הקושי של הפרעות קשב וריכוז: יכולת התארגנות, קבלת החלטות, זכירה, עיכוב תגובה והתפרצויות, זכירה ושימת לב לפרטים הקטנים.

פעילות נוירו-קוגניטיבית: מאפשרת תוצאות מהירות והשלכה אוטומטית על תפקוד יומיומי

תוצאות אמיתיות ומאות מכתבי תודה של לקוחות שהצליחו!
הניסיון שלנו כבר למעלה מ-7 שנים – ראו כאן “סיפורי הצלחה”