איה: כבר לא שומעת “שכחתי”

07.01.2013

לצוות אטנגו,
בני עדו, בן 12 וחצי, אובחן בסוף כיתה ג’ עם ADHD. הוא השתמש שנתיים בריטלין שעזר מאד בריכוז, אך גרם לתופעות לוואי קשות כמו חוסר תאבון, הפרעה בשינה, עצבנות וירידה משמעותית במצב הרוח. בסוף כיתה ו’, הפסקנו את הטיפול משום כך, ואמנם שמחת החיים והחברותיות חזרו, אך גם בעיות הריכוז והתנועתיות.

לקראת המעבר לחטיבת בינים תובענית, היה ברור שיצטרך עזרה כלשהי. פנינו מחוסר ברירה לתוכנה של אטנגו, עם לא מעט ספקות.

כבר אחרי שבועיים, עדו אמר שהוא מרגיש פחות צורך לנוע בשיעור.
אני שמתי לב לפחות שכחנות, אך היה לי קשה להאמין שהשינוי אמיתי.

כיום , אחרי 4 חדשים של שימוש בתוכנה, אני יכולה לומר בבירור שיש שינוי משמעותי: מילד שהמילה השכיחה ביותר שלו היתה: “שכחתי”, הוא כיום מאורגן הרבה יותר, מסדר ילקוט לבד, זוכר כשמתבקש לעשות דבר מה. הריכוז בשיעורים טוב יותר, הוא נוח יותר, תנועתי פחות, מתנגד פחות. הוא רושם ביומן ומכין שיעורי בית עם פחות התנגדות מבעבר. את המילה “שכחתי” כבר לא שמעתי זמן רב.

יש ימים טובים יותר וטובים פחות, ועדין יש נטיה להתעסק בדברים אחרים בשיעור, אך השינוי הוא משמעותי מאד. בבית הספר החדש, זכה לשבחים רבים. אמנם היו גם תלונות על ריכוז בשיעור, ועדין יש קושי לשבת במקום שעות רבות, אך צויין שהוא בהחלט יכול להמשיך ללא ריטלין, ולאחרונה אף דווח לי על שיפור נוסף בתפקודו.

בניגוד לריטלין, השינוי קבוע ולא תלוי-שעה ביום, כמובן ללא תופעות לוואי וללא תחושה של שינוי אישיותי. כמו כן, התחושה שהוא יכול לשלוט בהתנהגותו ויש לו כלי שעוזר לו להתרכז ולהתמקד תורמת פלאים לבטחון ולדמוי העצמי.

בכבוד רב,
איה גל, ירושלים