מירי: בזכות אטנגו אלון כבר לא לוקח ריטלין

25.11.2015

שמי מירי אלירז, אמא של אלון בן תשע, תלמיד כיתה ג’.

כמו רבים אחרים נפגשתי בשם אטנגו כפרסומת במחשב. כאמא לילד עם הפרעת קשב וריכוז מאובחנת שטופל בריטלין מגיל חמש חשבתי שאין לי מה להפסיד.

רשמתי אותנו לתוכנית אך אני חייבת לציין שהייתי מאוד ספקנית. חשבתי שהוצאתי כל כך הרבה כסף על תרופות שונות אז למה לא לנסות גם אימון מוחי.

רשמתי את אלון לאימון בחודש יולי בחופש הגדול כשהוא לא לוקח ריטלין בגלל תופעות הלוואי (חוסר תיאבון ובעקבותיו ירידה חדה במשקל, עצבות, עצבנות) אך החלטתי שבספטמבר, עם תחילת הלימודים אנו חוזרים לקחת ריטלין. המשכנו להתאמן באטנגו. בד בבד עם לקיחת הריטלין. בגלל הקשיים של אלון התאמנו חמישה ימים בשבוע עשרים דקות בכל פעם.

אט אט ראיתי שהמדדים באימון עולים ומשתפרים. והחלטתי שננסה תקופת מה ללא ריטלין. חופשת חגי תשרי הייתה התחלה. אני כותבת מכתב זה בחודש נובמבר. אלון לא לקח ריטלין מאז. התעודה שקיבל לפני כחודש הייתה טובה מאוד. הקשיים עדיין קיימים אך נראה שהאימון עוזר לאלון לארגן את המחשבות ולהתרכז בשיעור. התברר פתאום שאלון מצויין בחשבון ושהוא בקיא ומבין את החומר הנלמד בכיתה (על אף הקושי בכתיבה).

אני אסירת תודה על ההתקדמות שלו ועל החוסר תלות בכדור. אני מרגישה שהאימון המוחי עוזר לו מאוד. אלון ילד שמח ופעיל, הוא מצליח יותר לשחק עם חברים ונראה כאילו מצליח לקחת אחריות על התנהגותו ומעשיו.

בהערכה רבה ובתודה,
מירי אלירז