נעם: כבר לא נכשל במבחנים

שלום אני נעם הולנדר, סטודנט למדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטת ת”א. במהלך לימודי בתיכון אובחנה אצלי בעית קשב וריכוז והייתי זכאי לתוספת זמן של 25% בכל הבגרויות. את התיכון סיימתי בהצלחה למרות בעית הקשב. כאשר התחלתי ללמוד באוניברסיטת תל אביב גיליתי שמה שהספיק לי בתיכון, לא מספיק באוניברסיטה, גיליתי שאני לא יכול להמשיך להיות מרוכז רק בשליש מזמן השיעור, כמות החומר הגדולה והמהירות בו נלמד החומר גרם לכך שמהר מאוד נכנסתי לפיגור אחרי הכיתה.בתקופת המבחנים של הסימסטר הראשון הצלחתי לעבור רק שני מבחנים מתוך חמישה ובסימסטר השני רק אחד מתוך שלושה. בשלב זה הומלץ לי על תוכנית האימון של אטנגו כאמצעי לשיפור יכולת הריכוז, ומכיוון שלא היה לי הרבה מה להפסיד והרבה מה להרוויח נרשמתי אליה. כבר לאחר שבועות אחדים התחלתי להרגיש שיפור ביכולת הריכוז, היה לי קל יותר לשבת ולקרוא חומר, ולאט לאט גם הריכוז שלי בזמן השיעורים השתפר.

לאחר שהתחלתי להשתמש בשירות של אטנגו, הצלחתי לשבת, ללמוד ולעבור את רוב מועדי הב’ למבחנים שנכשלתי בהם. בסימסטר השלישי כבר לא נכשלתי באף מבחן, ואפילו קיבלתי את ה-100 הראשון שלי בתואר.

היום אני במהלך הסימסטר הרביעי ללימודי ואני מרגיש בבירור את השינוי ביכולת הריכוז. עברתי מבהיה במרצה ברוב זמן השיעור למצב של ריכוז והקשבה ברוב המוחלט של זמן השיעור, דבר שפשוט לא היה אפשרי בשבילי בשנה הראשונה. אמנם העבודה דרך אטנגו היא רק מרכיב אחד מיני רבים בשיפור בלימודי, אך בלי ספק היה זה מרכיב שהשפעתו ותרומתו הורגשה מאוד.

נעם הולנדר