עינת אמא לאורי בן 11- חווינו שינוי מבורך- קיבוץ מעלה גלבוע

 

26.10.16

השבוע חווינו עוד שינוי מבורך, ולגביו אורי ממש רצה שאשתף אותך ואחרים. זה פשוט מרגש. בימים האחרונים אורי גילה שיש לו פטריה בקצות האצבעות – סימן ברור לפטריה במעיים…שוחחנו על זה קצת והבנו שהאכילה המופרזת של סוכר למעשה “מאכילה” את הפטריה במעיים וכדי לטפל בבעיה, יש להמנע לחלוטין מסוכר לבן למשך מספר שבועות. 

אורי תהה איך יצליח לעמוד בזה. הוא אוהב מתוקים…מצד שני, הפטריה מציקה לו והוא ממש רוצה למגר את התופעה. ואז, הוא פשוט החליט ללכת על זה. אנחנו נמצאים כבר ביום החמישי ללא סוכר!

הוא נמנע מעוגות, ממתקים, קורנפלקס, קטשופ, גרנולה ולמעשה בודק מה הרכיבים של כל מוצר לפני האכילה. האתגר גדול שבעתיים כיוון שבשבוע האחרון היו 2 חגים ושבת, התארחנו ואירחנו – והיו לו שפע של הזדמנויות לאכול מתוק. הוא עמד בכולם בגבורה. כשקיבל שקית ממתקים ב”סיבוב סוכות”, זרק אותה בצער לפח. בצער, אבל זרק!! כדי להתמודד עם התשוקה לסוכר, הוא אוכל מסודר יותר, ואוכל יותר פירות וירקות.

אתמול חשבנו על זה, שהיכולת לעמוד בפיתוי קשורה קשר הדוק לאישיות המרשימה שלו ולתקופה בה התמיד בתרגול אטנגו – ולמעשה עבד בעיקר על שליטה בדחפים.

זו תחושה נהדרת. יש לו עוד כמה שבועות להחזיק מעמד… אבל מיום ליום זה נעשה קל יותר. מה שמשמח אותי כאמא, זה שאני לא מפקחת על האכילה שלו. הוא בעצמו מתבונן, חושב, מתלבט, ומחליט שוב ושוב – שלא. אני גאה בו!

עינת לב- אמא לאורי בן 11, קיבוץ מעלה גלבוע, 058-4795721