ענת: חבל שלא ידענו על אטנגו קודם

 22.04.2014

בהתחלה לא האמנתי, חשבתי שזה עוד משחק יקר, שלא יעשה הרבה. בשנים קודמות ניסיתי כל מה שאפשר: ‘בית רות’ (מוסד שמתמחה בנתינת עזרה לילדים עם הפרעות קשב וריכוז), הומיאופתיה, מורים פרטיים, ועוד.

אני עובדת במשרה מלאה במוסד ממשלתי, אבל יש לי משרה נוספת בבית עם אופיר, בני הצעיר. עשיתי כל מה שאני יכולה, וכששמעתי שהתוכנה שלכם יכולה גם-כן לסייע, לא היססתי ורכשתי אותה עבורו. כשהבחנתי שהיא מסייעת, הצטערתי שלא שמעתי עליה עוד בתקופה בה היה בביה”ס היסודי.

לפני השימוש בתוכנה, אופיר לא יכול היה לשבת ברציפות יותר מ-20 דקות במנוחה על כיסא בחדרו, גם כדי להכין את שיעורי הבית וגם כדי לשחק במשחקי מחשב. הכנת שיעורי הבית הייתה תמיד כרוכה בויכוחים ושיחות מוטיבציה.

בגיל 13 הוא התוודה לתוכנה שלכם אבל בתחילה סירב להשתמש בה מסיבות שונות (משעמם, מעצבן – בעיקר כאשר ראה את התוצאות הלא מזהירות שלו). לאחר השלב הראשון התחילו להגיע הצלחות ועמן גם העניין והאתגר. מאז הוא מתמיד להשתמש בה באופן סדיר.

יכולת הריכוז שלו השתפרה (“אמא, ישבתי עכשיו כשעתיים ללא הפסקה”), והוא מצליח לכתוב גם עבודות-בית, לקרוא עיתונים, להתמודד בהצלחה עם הוראות הפעלה של מכשירים, וכמובן שגם הציונים בביה”ס השתפרו בהתאם. יש לו יותר סבלנות לעצמו והוא אף מוצא בעצמו זמן לקרוא ספרים.

היום אני רגועה יותר, והצורך שלי להשגיח עליו ולדרוש ממנו לבצע את המחויבויות שלו לביה”ס ולעצמו הולך ופוחת באופן משמעותי.

בברכה,
ענת כץ, חיפה
050-6210475