תרופה לריכוז ללא מרשם

מה הן תופעות הלוואי של קונצרטה וריטלין? האם יש ביחס להפרעת קשב תרופה לריכוז ללא מרשם?

איך ניתן לטפל בשורש בעיה בלי לגרום נזק לגוף ולנפש? כל זה ועוד בהמשך המאמר.תרופה לריכוז ללא מרשםבעיות קשב וריכוז הן תופעה נפוצה בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים. הרפואה מציעה למתמודד עם בעיות הקשב באמצעות תרופות, המשפיעות על מאזן החומרים ועל תפקוד המוח. לתרופות תופעות לוואי שונות, ולא לכל אחד ניתן להתאים תרופה לריכוז שמצד אחד תהיה יעילה, ומצד שני לא תייצר תופעות לוואי קשות. יתרה מכך, נטילת התרופות מייצרת תלות בגורם חיצוני ומונעת מן המטופל להתמודד עם הקושי ולמצוא את המענה ואת הריפוי בתוכו, או במילים אחרות: להגיע לתפקוד אופטימאלי באופן עצמאי.

תרופות מרשם: קונצרטה וריטלין

התרופות הנפוצות לטיפול בקשיי קשב בישראל הן קונצרטה וריטלין, הפועלות באמצעות מתילפנידאט ויש גם את האדרל והסטרטרה הפעולות במנגנון מעט שונה. מתילפנידאט הוא חומר כימי המשפיע על קצב קליטת הדופמין במוח. דופאמין הוא אחד הנוירוטרנסמיטרים שמאזנם משפיע על איכות הקשב והריכוז שלנו (השניים הנוספים הם סרוטונין ונוראפינפרין). ריטלין וקונצרטה מעכבות את ספיגת הדופאמין ומשפרות את טווח הקשב. בעוד שריטלין רגיל משפיע כשלוש-ארבע שעות וניתן לנוטלו פעמיים-שלוש ביום, קונצרטה וריטלין LA הן תרופות שטווח השפעתן ארוך יותר, ויש לנוטלן פעם אחת בבוקר.

תופעות לוואי של תרופה לריכוז

לריטלין ולקונצרטה השפעה מוכחת על כשבעים עד שמונים אחוז מהמטופלים, אולם תופעות הלוואי עלולות להיות קשות ויש לשלב עם נטילת התרופות גם טיפול רגשי, שיעזור למטופל להשתחרר מנזקים ומעכבות שהתפתחו במהלך שנים של חוסר קשב וריכוז.

תופעות הלוואי כוללות הפרעות שינה, חוסר תיאבון, כאבי ראש ובטן, ירידה במשקל, דכדוך ועצבות. ברוב המקרים התופעות קלות, אולם אצל מטופלים מסוימים הן חריפות.

האם יש תרופה לריכוז ללא מרשם?

התשובה היא לא, תרופוהלריכוז ללא מרשם אינן ניתנות להשגה.

תרופה לריכוז ניתנת להשגה ניתנת רק על ידי רופאים, כלומר צריך מרשם. אך יחד עם זאת אפשר להשיג הקלה ושיפור באיכות הקשב והריכוז בעזרת תזונה מוקפדת נטולת רעלנים, מתכות כבדות (כספית וכו’) ביחד עם נטילת תוספי מזון כגון אומגה 3 הידועה כמעלה את הקשב והריכוז.

יש פיתרון כדי להתגבר על הפרעת קשב וריכוז בצורה טבעית?

יש פתרון והוא מבוסס על העיקרון שאם המוח אינו מסוגל לייצר קשב, בוא נכשיר אותו ונאמן אותו להיות חזק בתחום הזה. כאן נכנסת לתמונה שיטת AttenGo – על מנת להשיג שיפור אמיתי מבוסס וממושך ביכולות הקשב והריכוז, יש ללמד את המוח לסגל דפוסי התנהלות משופרים. תמיכה תרופתית אינה מספיקה, מכיוון שאינה משפרת את יכולות ניהול הקשב העצמאיות של המטופל.

יתרה מכך, תלות בתרופות יכולה לגרום להערכה עצמית נמוכה עוד יותר של המטופל ולחוסר אמון ביכולותיו. שיטת AttenGo מציעה אימון מוחי עצמי בעזרת המחשב, המותאם אישית לכל אחד על פי קשייו ומתקדמת לפי יכולותיו. השיטה נושאת תוצאות כבר לאחר מספר שבועות, ומה שהמטופל לומד במהלך האימון נשאר איתו והופך חלק ממנו. 

שיטת AttenGo היא שיטה נוירו-קוגניטיבית בעזרתה יכול המטופל לשפר את תפקודי הקשב והניהול שלו ללא תרופות וחומרים כימיים. AttenGo מציעה למתמודדים עם בעיות קשב וריכוז מענה יעיל מותאם אישית לשיפור יכולות הקשב והריכוז, ללא תרופות וללא תופעות לוואי.

לסיכום: אין מה לחפש תרופה לריכוז ללא מרשם והעיצה הטובה ביותר היא או ללכת לרופא ולקבל מרשם, או לוותר לגמרי על תרופות ולנסות את האימון המוחי בשיטה הנוירוקוגניטיבית שהצענו לעיל.

לכל שאלה צרו קשר ונחזור בהקדם